Міжнародна наукова конференція з фізики SPO 2017

Міжнародна наукова конференція з фізики SPO 2017

З 24 по 28 жовтня 2017 року кафедра оптики фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка організувала міжнародну наукову конференцію SPO 2017.

Школа The Second School for Optics and Laser Physics

У рамках конференції діяла школа The Second School for Optics and Laser Physics. 24 жовтня о 9 ранку факультет фізики відкрив свої двері для школярів 7-11 класів. Організатори щиро вітали дітлахів, а волонтери роздавали їм папки із блокнотом і ручкою для важливих записів та, звичайно, допомагали знайти вільні місця. Це й не дивно: школу відвідало аж 150 учнів, що неабияк перевершило сподівання організаторів. Нарешті розсівшись і нарозмовлявшись, усі затихли, адже вже починається лекція…

Одним з перших, хто поспішав виступити із доповіддю перед школярами був італієць Joseph Niemella – представник міжнародної організації ICTP. Щоб заохотити школярів у майбутньому займатися наукою, він розповідав про її перспективи у світі, про важливість науки і про те, наскільки вона потребує нових спеціалістів.

Пізніше професори кафедри оптики також приєдналися до свого іноземного колеги та висловили свої думки щодо цих питань. Крім того, вони розповіли потенційно майбутнім фізикам про такі її розділи, яких в школі не навчають: прогресивна біооптика, квантова оптика, лазерна фізика.. Школярі слухали досвідчених лекторів із захопленням, нотуючи кожне слово у записнички, щоб нічого не пропустити.

Окрім професорів, виступали ще й випускники кафедри оптики Данило Бабіч та Андрій Максимов. Вони спеціально приїхали з-за кордону, щоб розказати і показати на власному прикладі майбутнім молодим вченим про перспективи навчання у Франції і США після закінчення фізичного факультету. Студент та випускник аспірантури іноземних навчальних закладів розповіли про те, що важливо старанно вчитися, вивчати мови, мати граний середній бал під час навчання на бакалавраті, і щоразу наголошували на найголовнішому: аби досягти успіху необхідно ставити перед собою мету і йти до неї, незважаючи ні на що!

Студенти фізфаку також не залишились байдужими до шкільної міні-конференції. Як от, наприклад, Андрїй Щербаков, студент 1 курсу магістратури кафедри оптики. Він проводив короткий екскурс по міжнародним оптичним організаціям, розповідав про їх важливість і можливості, які вони надають молодому вченому. Також він наголошував на тому, що важливо вміти представляти себе, розказувати про свої досягнення, брати участь у різноманітних конкурсах і конференціях.. Зрештою, необхідно використовувати будь-яку можливість аби показати себе.

“Ви можете бути чудовим спеціалістом, незамінним співробітником, проте це немає значення, допоки ви не розкажете про це світові” – так закінчує свою доповідь Андрій.

444

Звичайно, у школярів була можливість відпочити від напливу великої кількості інформації на перервах із чаєм і печивом. Вони спілкувались один з одним, обговорювали почуту інформацію, ділилися враженнями, мали нагоду познайомитись із доповідачами та задати їм кілька питань, якщо ті виникали.

Наприкінці лектори і організатори продемонстрували школярам дивовижні експерименти. Трюки із сухим льодом, оптичні ілюзії, лазери та неймовірні фокуси з магнітами неабияк справили враження на юних гостів. Пізніше кожен з них обов’язково отримав сертифікат про участь у школі на закритті.

6

Зрештою, організатори вірять, що школа стане сильним натхненням та поштовхом для школярів і покаже, що фізика може бути цікавим і перспективним напрямом у майбутньому. Вони сподіваються, що школа викличе неабияке бажання дізнаватись більше і працювати в цьому напрямку надалі.

Конференція SPO 2017

26 жовтня розпочалась основна частина конференції. Саме сьогодні фізичний факультет вітав вчених і професорів – представників безлічі країн. Серед них – гості із Франції, США, Австралії, Угорщини, Тунісу, Японії, Китаю, Алжиру, Польщі, Молдови та Туреччини. Загалом кількість учасників перевищувала 120 осіб!

Важливо зазначити, що конференція з фізики SPO 2017 приурочена до 100-річчя з дня народження колишнього ректора КНУ імені Тараса Шевченка та завідувача кафедри оптики та лазерної фізики Михайла Ульяновича Білого. Тому ранок першого дня розпочався з лекції про його непростий життєвий шлях і вражаючі наукові досягнення.

Пізніше, як це заведено на конференціях, молоді фізики мали нагоду представити аудиторії свою наукову роботу та відповісти на поставлені запитання.

А ввечері всі учасники відірвались на шаленій вечірці, де вони охоче знайомились один з одним, грали у цікаві ігри, брали участь у конкурсах і танцювали.

77

Гулянки гулянками, а працювати треба. Наступного ранку Thomas Pezeril – представник Le Mans University у Франції першим розпочав свою доповідь. Варто зауважити, що випускники бакалаврату фізичного факультету охоче продовжують навчання на магістратурі, а пізніше – на аспірантурі саме там.

Не менш цікавою була лекція Хован Ірини, методиста київської Малої академії наук. Вона розповідала про те, як надихнути дітей вивчати фізику та як зробити її цікавою і захоплюючою. Вона знає про що говорить, адже друга її професія – вчитель. Ірина викладає у школі вже багато років і за цей час встигла виховати багато талановитих майбутніх фізиків.

А вечір, уже за традицією, продовжився бенкетом для учасників, організаторів і гостей свята із закусками, вином і цікавими розмовами. У залі із щедро накритим фуршетом стояв гул: усі розмовляли, ділилися власним досвідом, час від часу виступали з промовами та подяками, промовляли тости. Також гості насолоджувалися живою музикою, адже на захід був запрошений бандурист, що познайомив іноземних гостей з українськими народними піснями. Худорлявий невисокий хлопчина у вишиванці майстерно грав на інструменті, так чуттєво виконуючи українські народні пісні. Іноземних гостей особливо підкорила українська музика.

Формальна частина вечора закінчилась, а тому усі гості були запрошені на неформальне автерпаті щоб трішки розслабитись і відпочити після важкого і насиченого дня. Пізно ввечері, у барі, стояла напрочуд дуже дружня атмосфера. Тепер всі розповідають не про свої наукові роботи чи професійну діяльність, а про своє життя. Вони жартують, грають у настільний футбол і просто насолоджуються чудовим вечором.

Останній день конференції був не настільки напружений, як попередні. Учасники дослухали ще кілька доповідей, усі отримали дипломи учасника і… все?

Звичайно ні! Організатори вирішили, що неправильно приїхати у столицю України і не побачити всю її красу і велич. Вони влаштували для іноземних гостей оглядову екскурсію по місту. Тому, одягнувши свої плащі і куртки, усі майнули гуляти історичними вуличками Києва та насолоджуватись його красою. Варто підкреслити, що навіть дощ і сильний вітер не зіпсував ні гарного настрою, ні їхнього враження про місто.

00

Успіх всього заходу – результат кропіткої і виснажливої командної роботи. Цілий місяць підготовки і залучення 21 студента-волонтера – ось запорука успіху. Багато кому з організаторів доводилось робити те, чим вони раніше не займались, а тому вони отримали не лише успішно проведену конференцію, а й нові знання та навички і, звичайно, неоціненний досвід, який безсумнівно знадобиться їм у майбутньому! Важливо зазначити, що конференція допомогла студентам-фізикам завести нові контакти, потренувати свою англійську, познайомитись із іноземними колегами, і що найважливіше, домовитись із ними про спільні проекти у майбутньому!

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *