Стипендії DAAD 2023/2024Київський Університет імені Тараса Шевченка спільно з Технологічним Університетом м. Хемніц (Німеччина) в рамках спільного проекту «Підтримка освіти і досліджень з фізики в Україні» Німецької служби академічних обмінів DAAD пропонує студентам фізичного факультету 2 види стипендій:

І. Щомісячна стипендія для дистанційного навчання за факультативною освітньою програмою «Фізика новітніх напівпровідникових матеріалів».

Доступна для студентів всіх курсів. Після успішного проходження даної програми буде надано відповідний сертифікат (додаток до диплома). За умовою фонду, обов’язковою умовою надання онлайн-стипендій є перебування студента на території України. Кількість онлайн стипендій обмежена до 25. Перевага буде надаватися студентам у скрутному фінансовому становищі, яке пов’язане з військовими діями.
Навчання буде проводитись з 18 вересня 2023 року по 15 грудня 2023 року і передбачає лекції та виконання лабораторних робіт з дисципліни «Semiconductor Optics» (24 лекції), відвідування щотижневого наукового семінару, який передбачає лекції запрошених вчених про сучасні досягнення фізики напівпровідників та наноструктур, а також лабораторних робіт.
Лекційні курси читатимуть викладачі КНУ, Технологічного Університету м. Хемніц та вчені з НАН України.
Лабораторні роботи по вивченню властивостей IV, II-VI та III-V напівпровідників будуть проводитись онлайн з залученням високотехнологічного обладнання (рентгенівська дифрактрометрія, еліпсометрія, інфрачервоне поглинання, Раманівське розсіяння світла) лабораторій Технологічного Університету м. Хемніц.

Заповнену анкету слід надіслати до 15 вересня 2023 року координатору проекту професору кафедри оптики Кондратенко Сергію Вікторовичу на електронну пошту kondratenko@knu.ua.

ІІ. Стипендії студентам-магістрам для двомісячного наукового стажування в Технологічному Університеті м. Хемніц, з відшкодуванням транспортних витрат.

Для розгляду Вашої кандидатури для участі в програмі стажування надішліть мотиваційний лист і CV координатору проекту до 15 вересня 2023 року.

Координатор проекту: професор кафедри оптики Кондратенко С.В., kondratenko@knu.ua

Application_Form_for_grants_for_online_students_2023_II_sem

Ogoloshennya_programy_2023_II_semestr